Izbiro in montažo tende zaupajte preverjenim strokovnjakom, ki jih odlikujeta kakovost in izkušenost. Vsak, ki se ukvarja z montažo tend, vam bo povedal, da se je pri njihovem nameščanju treba prilagoditi dani situaciji. Ni vsaka tenda namreč primerna za vsak objekt. Klasične tende, ki se jih uporablja na balkonih, imajo običajno škarjasto zložljive roke. Slednje recimo niso primerne za objekte z odsotnostjo nadstreška nad tendo, ki je v takih primerih tudi bolj izpostavljena vremenskim vplivom. Takrat se je najbolje odločiti za zahtevnejše kasetne tende. Izbrano senčilo je lahko funkcionalno vrsto let, le pravilno mora biti izbrano, so si enotni strokovnjaki s tega področja.
Kaj pa pokrivanje večjih površin, kot so na primer lokali ali večje terase? V takih primerih se odločimo za tende, ki imajo teleskopske roke – imenujejo jih tudi »jumbo« tende, saj dosežejo širino osemnajstih metrov in izpah petih metrov. Tak tip tende je bolj stabilen, blago pa ostaja napeto ne glede na položaj. Delujejo na elektropogon. Poznamo tudi brezkasetne, polkasetne in krožne tende. Na tistih, ki niso v celoti shranjene v kaseti in zato stalno izpostavljene sončnim žarkom ali dežnim kapljam, lahko hitreje nastane plesen kot pri kasetnih.
Pred nameščanjem tende se moramo torej posvetovati s strokovnjakom, ki bo pravilno analiziral stanje na našem objektu in nam znal ustrezno svetovati. Med drugim bo ocenil, kakšno maksimalno velikost lahko doseže, da ne bo moteča in da bo dobro služila svojemu namenu. Seveda bo upošteval tudi dejstvo, s katere smeri prihajajo sončni žarki – včasih je namreč treba dodati še kakšno dodatno senčilo ob strani ali se odločiti za namestitev tende, ki ima dodatek, ki omogoča vetrikalno senčenje. Pri velikih tendah je dobro premisliti tudi o upravljanju na motorni pogon. Izberite torej strokovnjake, ki vam bodo pravilno svetovali – presenečeni boste nad tem, kako koristna je vaša tenda in želeli si boste, da bi jo naročili že veliko prej.